Strona główna – e-Zamówienia

Nowa funkcjonalność – ogłoszenia dla Zamawiających, którzy nie prowadzili postępowania (np. w ramach tzw. grupy zakupowej)

  • 18/10/2023

Na Platformie e-Zamówienia została udostępniona funkcjonalność umożliwiająca zamawiającemu, który nie prowadził postępowania, tj. nie rejestrował postępowania na Platformie i nie zamieszczał ogłoszenia o wyniku postępowania, zamieszczenie w BZP ogłoszenia o zmianie umowy i ogłoszenia o wykonaniu umowy.

Funkcjonalność ta ma zastosowanie w szczególności do zamówień udzielanych przez Centralnego Zamawiającego, zamawiających wspólnie udzielających zamówienia (w ramach tzw. grupy zakupowej) oraz w przypadku przekształceń organizacyjnych i prawnych zamawiających.

W celu zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy lub ogłoszenia o wykonaniu umowy należy w formularzu nowego ogłoszenia wybrać przycisk: Dodaj ogłoszenie bez rejestracji postępowania, wpisać numer OCDS postępowania, z którego chcemy zamieścić ogłoszenie o zmianie umowy lub ogłoszenie o wykonaniu umowy i kliknąć przycisk Szukaj. Następnie po weryfikacji wyświetlonych numerów ogłoszeń należy wybrać właściwy rodzaj ogłoszenia.

Jednocześnie, w przypadku publikacji ogłoszenia o zmianie umowy lub ogłoszenia o wykonaniu umowy bez wcześniejszej rejestracji postępowania zmienia się sposób prezentacji ogłoszeń powiązanych widocznych w BZP oraz ogłoszeń powiązanych widocznych przez zamawiającego rejestrującego postępowanie z poziomu Moich ogłoszeń. Powiązane ogłoszenia innych zamawiających będą pojawiać się na samym dole powiązanych ogłoszeń zamawiającego który tworzył postępowanie i będą poprzedzone tabelą „Pozostałe powiązane ogłoszenia”. Przykładowy widok poniżej.

eZamówienia w liczbach

57,19 mld

Wartość rynku zamówień publicznych.

137 014

Liczba opublikowanych ogłoszeń w BZP.

Moje Konto

Zaloguj się Zarejestruj się